Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Historie DFJ a Divoká Amerika

Ahoj tady Amatérské BOWLINGOVÉ družstvo D I V O K É   F Č E L Y  Jaroměř

náš tým hraje Bowlingovou ligu města Jaroměře s názvem JBL.

            JBL je amatérská Bowlingová liga družstev města Jaroměře , hlavními pořadately jsou Ivan LANK a Milan LÁŠEK.  http://www.aaabowlingshop.cz/  Ivan LANK tuto ligu vede jako hlavní rozhodčí . Turnaj je zaštítěn Primátorem města Jaroměře panem ing. Jiřím KLEPSOU, který také věnoval hlavní  cenu putovní pohár pro nejlepší družstvo . Celý turnaj se odehrává v Bowlingovém centru LABE za podpory majitele p. Milana LÁŠKA a jeho manželky paní Marcely LÁŠKOVÉ http://www.bowling-jaromer.cz/, kteří poskytly prostory k pořádání turnaje.Družstva,která se účastní této soutěže mohou čerpat různé slevy z cen pronájmu drah ke svým  tréninkům. Výsledky z JBL jsou mimo jiné taky uveřejňovány na http://bowlingové turnaje.blog.cz/ kde najdete také výsledky jiných bowlingových turnajů a soutěží .

 

2006 Jaro JBL

 

          A tady něco málo o našem mladém družstvu . Začátek vzniku týmu je datován v únoru 2006,kdy jsme se přihlásili do amatérské Jaroměřské Bowlingové ligy .(odtud název JBL)

 Zakladatelem Bowlingového družstva  a zároveň i současným vedoucím je Josef RICHTER, který založil Bowlingový tým ZELENÉ ŠVESTKY ,tento tým odehrál ve složení Richter Josef, Richter Tomáš ,Coufal Pavel, Jevčák Viktor, Adam Miroslav, URBAN Jiří a Vaculová Ivana jarní část JBL 2006 s celkovým umístěním na  9. místě ze  13 družstev , toto byl docela dobrý vstup mladého týmu do JBL,ale i zároveň  posledním,protože tým ZELENÉ ŠVESTKY se na konci jarní části  rozpadl a rozdělil se na dvě  nová družstva MEDVĚDI a ŠVESTKY &UNIQA .

 

2006 Podzim JBL

          Složení  nově vzniklého družstva  ŠVESTKY &UNIQA se změnilo zůstali členové Richter Josef ,Richter  Tomáš , Coufal Pavel a přišli nové posily týmu BAŠEK Jan , ŽOCH Libor a ŠAFKA Vladimír.  V tomto složení tým odehrál Podzimní část JBL 2006 a umístil se  opět  na hezkém 9. místě  ze 13 startujících družstev.

2007 Jaro JBL 

          Do jarní části JBL 2007 se družstvo opět částečně transformovalo odešli členové COUFAL Pavel a BAŠEK Jan , naopak přišla nová křehká posila týmu ZÁHONOVÁ Verča . Zároveň jsme se dohodli, že změníme název.Po velkých debatách v týmu byl vybrán název

                                                    D I V O K É   F Č E L Y  

Který navrhla naše nová členka Verča Záhonová(tak mladá a tak konstruktivní) ,byl vytvořen grafický návrh potisku týmových triček, ta byla realizována u fy. http://www.b-image.cz/ pana BARTOŠE z Náchoda.  Této jarní části se účastnilo celkem 12 družstev a to naše zakončilo tuto jarní část po lítém boji na  pěkném 7. místě . 

2007 Podzim JBL 

            V podzimní části JBL 2007 jsme nastoupili s menší změnou v hráčském kádru.Přišel Honza VRANOVSKÝ a Standa JONEŠ, 1 krát v průběhu sezóny hostoval Jožka ZÁHON a z pracovních důvodů vynechala tuto část JBL Verča ZÁHONOVÁ. Náš tým vstupoval do JBL s   ambicemi na čelní umístění, a to se také potvrdilo. Celou podzimní část jsme byli na 2. místě .Ovšem v závěru ligy jsme 2 krát nešťastně prohráli se slabšími týmy a skončili  po tuhém boji s FINE BALLS na výtečném 3. místě, a tím jsme ,zatím, korunovali naše snažení v JBL. Podzimní části JBL se účastnilo celkem 10 družstev. Po ukončení od nás odešel Honza Vranovský .

2008 Jaro JBL 

                Ahojky, lidičky tak za nějaký čas opět začne zápolení o Titul JBL podzim 2008 a tak je čas zhodnotit předešlý ročník . Pro náš tým to byl ročník ve stylu jednou jsi nahoře a jednou zas dole ,ale nakonec jsem z toho vybojovaly krásné 2. místo.   O toto krásné umístění se zasloužily Libor ŽOCH,Vladimír ŠAFKA,Tomáš RICHTER,Eliška POLÁČKOVÁ, Josef RICHTER,Karel MICHL a hostující Roman KALOUS . Po této sezoně od nás odešel Libor ŽOCH a Karel MICHL. Celou minulou sezonu po tuhém boji s naším týmem vyhrál tým  FINE BALLS pod vedením Milana LÁŠKA. Tohoto ročníku JBL se zůčastnilo 8 družstev.

2008 Podzim JBL 

        Hoj, lidi tak opět tu je bilancování JBL podzim 2008 . Pro náš tým to byl ročník opětovného pokusu získat TITUL mistra Jaroměře ,ale nakonec,opět stejně jako při předešlém ročníku jsme z toho vybojovali krásné , ale pouze 2. místo.   O toto krásné umístění se zasloužili Vladimír ŠAFKA,Tomáš RICHTER, Josef RICHTER,Verča ZÁHONOVÁ a Jirka KYŠKA ,který k nám na začátku sezony přišel a stal se právoplatným členem DIVOKÝCH FČEL.  Celou sezonu jsme o Titul bojovali s týmy SPIDERMANŮ a SEBRANKY , byl to tuhý boj a o vítězi JBL nebylo rozhodnuto až do posledního hracího dne , nakonec vše nejlépe zvládli SPIDERMANI . Tohoto ročníku JBL se zůčastnilo 9 družstev. Tímto krásným umístěním jsme se nominovali do bojů o pohár METUJE , ale o tom něco málo až budou tyto boje ukončeny.

      V poháru METUJE mezi týmy z JBL a NBL jsme excelovali a nikomu jsme nedali šanci nám vzít naše první vítězství !!! A hned to nejcennější !! Neboť se na bowlingovém kolbišti  potkali týmy z jiných měst ( JBL- Spidermani, Divoké Fčely, Sebranka  NBL- Otloukánci, SPB, GAPA ), jediné co tyto týmy spojuje je  řeka METUJE ,po které je tento turnaj pojmenován.

                                                                 

2009 Jaro JBL a NBL

      Jen tak trošičku pro začátek, opět se pokusíme zabojovat o titul šampiona JBL a taky nově jsem založil nový tým RSK který bude hrát NBL a tam taky chceme usilovat o mety nejvyšší . Hoj

NBL - Ahoj Bowleři lidi jet tady komec NBL kde jsme s týmem RSK obsadili po tuhém boji 3. místo . O toto umístění se zasloužili stejným dílem všichni členové týmu rovným dílem ve složení RICHTER Josef, RICHTER Tomáš, KALOUS Roman, OLEJNÍK Sanyo, ČERNÝ Martin, SCHEJBAL Václav a na jednom hracím dni hostující RICHTEROVÁ Monika. Jeliž tento tým je tak nějak "B" Divokých Fčel a tak jsme přenechali účast týmu PETRUŽELKA v kláních JBL a NBL o pohár METUJE. Tohoto ročníku NBL se zůčastnilo 6 družstev. Děkuji všem a těším se na další ročník.

JBL -Tak a je to TU !!!!!!!!!! sice nám to trvalo asi 2,5 roku, ale dokázali jsme to !! Sice byl ten zisk titulu MISTRA Jaroměře velká dřina , ale stojí za to, doporučuji všem !! Veliké poděkování patří celému týmu ve složení ŠAFKA Vladimír, KALOUS Roman, RICHTER Tomáš, KURŮ František, OLEJNÍK Sanyo a taky trošičku já RICHTER Josef. Ještě by jsem chtěl podotknout , že ŠÁFA měl nejvyšší nához počtem 224 kuželek.Tak a jěště težší bude obhájit , ale budeme se moc snažit.  No a na obhajobu se můžeme těšit už taky brzy na turnaji JBL a NBL o pohár METUJE a tak doufám , že to bude taková před generálka na příští sezonu. Tohoto ročníku JBL se účastnilo 9 týmů. Děkuji všem a těším se na další ročník který pro naši smůlu začne bez našeho TOP hráče ŠÁFI, který se rozhodl prozatím ukončit svoji kariéru Bowlingu a chce se věnovat golfu a hlavně tenisu, je to jen jeho rozhodnutí a proto mu přejeme hodně štěstí a brzký návrat na Bowligové dráhy v teamu DIVOKÝCH FČEL !!!!

                                     

METUJE -V poháru METUJE mezi týmy z JBL a NBL jsme se nějak nepotkali s TOP formou ,ale aspoň jsme dosáhli na bednu a 3 místo taky není špatné že ? Jenom je škoda že se nám nepodařilo obhájit loňské 1 místo !! Tento rok se bowlingovém kolbišti  potkali týmy ( JBL- Divoké Fčely, Sebranka,Spidermani  NBL- SPB, GAPA a jako náhradník Petruželka ) .

2009 podzim JBL a ABL divize Rychnov nad Kněžnou

          Jen maličko k nové sezoně : Náš tým DFJ bude i nadále hrát JBL, ale bohužel z časových důvodů jsme zrušili RSL a opustili NBL , protože jsme založili nový tým DIVOKÁ AMERIKA a budeme hrát ABL v Rychnově nad Kněžnou.

TOPlist